FB

Google maps - vyhledání místa

Do vyhledávacího okénka Google maps můžete napsat přesnou adresu např. "Na příkopě 21, Praha", můžete také vyhledávat město či obec "Ostrava", nebo jiné místo v celé ČR.

Google maps - vyhledávání v mapách na Google

   Mapy od Google najdete na adrese maps.google.com. Google Maps vyhledá velmi dobře adresu (téměř) kdekoliv na světě, můžete se podívat, jak vypadá dotyčný dům na satelitní mapě. Nečekejte však žádné extra kvalitní hledání objektů v Čechách, například restaurace nymburk není téma, vekterém by byly Google maps nějak užitečné. Na podrobnější vyhledávání v Čechách zkuste raději mapy.cz.

Google maps - vyhledání spojení, navigace cesty

Odkud Kam

   Google maps umí také velmi dobře základní úlohu navigace - najít nejkratší nebo nejlevnější spojení z jednoho místa na jiné. Pro vyhledání použijte anglická slova from: a to:. Do Google navigace můžete zadat celou adresu, např from:Vinohradská,Praha to:Paris.

Google maps na vaše stránky

   Aplikace Google maps poskytuje také velmi jednoduchým způsobem mapu, kterou můžete vložit přímo do vaší www stránky, Pomocí této funkce můžete na svých stránkách snadno ukázat mapu přímo s adresou provozovny, místem srazu a podobn. Vkládání mapy do stránky je takjednoduché, že ho zvládne kdokoliv, kdomá svoje stránky na internetu.