FB
Nové! Vizuální obchodní rejstřík - přehledné zobrazení firem a vztahů

ARES - Administrativní registr ekonomických subjektů

ARES - Náhled titulní www stránky registru ARES    ARES neboli Administrativní registr ekonomických subjektů najdete na adrese wwwinfo.mfcr.cz. V registru ARES můžete vyhledávat všechny ekonomické subjekty z ČR, to znamená že v něm najdete nejen firmy a obchodní společnosti, ale také živnostníky (fyzické osoby), občanská sdružení a další organizace.

ARES - Vyhledat firmu nebo organizaci

Vyhledat firmu podle názvu

Vložte název firmy nebo jméno živnostníka

Vyhledat firmu podle IČO

Vložte IČO firmy

ARES - Vyhledat člověka (živnostníka, podnikatele)

Hledání podle jména

Příjmení nebo jméno a příjmení člověka

   Ve vyhledávači ARES najdete všechny živnostníky (podnikatele - fyzické osoby), kteří působí v České republice. O každém z nich se můžete dovědět několik zajímavých věcí - rodné číslo (pokud je živnostník plátcem DPH), v jakém oboru podniká, zda někdy dostal dotaci od státu a některé další informace.

Administrativní registr ekonomických subjektů

   ARES je informační systém umožňující vyhledávání všech ekonom. subjektů registrovaných v České republice. Zprostředkovává zobrazení informací vedených v jednotlivých registrech a rejstřících státní správy, ze kterých čerpá data. ARES samotný tedy není zdrojovým registrem, ale pouze sdružuje informace z jiných registrů a umožňuje jejich zobrazení na jednom místě.

   Rejstřík a aplikaci ARES spravuje Ministerstvo financí ČR, tento rejstřík je také často zaměňován s Registrem ekonomických subjektů spravovaným ČSÚ, který tvoří zdrojovou databázi IČO a názvů organizací a jednotlivců, více o různých státních databázích na Rejstříky firem.

Vyhledávání v dalších státních registrech a databázích

Státní rejstříky - Základní popis rejstříků a databází.
ARES - Informace na jednom místě.
Obchodní rejstřík - Obchodní společnosti, majitelé, jednatelé
Registr plátců DPH - ověření DIČ
Živnostenský rejstřík - Živnosti, adresa provozovny
Registr ekonomických subjektů - databáze IČO
Datové schránky - Seznam datových schránek