FB

ČÚZK - Nahlížení do katastru nemovitostí

Nahlížení do katastru nemovitostí    Jednou z nejzajímavějších stránek na českém internetu je Nahlížení do katastru nemovitostí, které najdete na internetové adrese ČÚZK - nahlizenidokn.cuzk.cz

Nahlížení do katastru nemovitostí - hledání budov

Vložte název katastránlího území (Brno, Praha, Ostrava)

Nahlížení do katastru nemovitostí - hledání parcel

Vložte název katastránlího území (Brno, Praha, Ostrava)

   Nahlížení do katastru nemovitostí je přístupné vždy přes název katastrálního území - města nebo obce, ve kterém hledáte nemovitost. Nemovitosti jsou rozděleny do dvou hlavních okruhů - pozemkové parcely (stavební parcely, zahrady..) a budovy (domy, užitkové stavby, chaty a pod.).

   Po vyhledání nemovitosti se nezobrazí kompletní výpis z katastru nemovitostí, ale pouze zjednodušený náhled, který obsahuje číslo listu vlastnictví, typ budovy nebo pozemku a způsob využití, případný druh ochrany (památkově chráněné).

   Dále můžete zobrazit pozemek, na kterém je postavena budova nebo budovu na pozemku a také můžete zobrazit nemovitost z katastru na katastrální mapě. Nejdůležitější informací pro vás bude majitel dané nemovitosti.

   Jediné, co na stránkách nahlížení do katastru nemovitostí chybí je vyhledání nemovitostí podle majitele. Nedozvíte se tak na jednom místě co všechno vlastní váš oblíbený politik.

Další stránky katastru nemovitostí

Katastr nemovitostí Nahlížení do katastru nemovitostí Katastrální mapy
Mapy 1188